2006/07 Tavasz
2006/07 Tavasz : 21. forduló: Öreglak-Fonyód 3:5 (3:5)

21. forduló: Öreglak-Fonyód 3:5 (3:5)

2007.04.14. 00:01

Öröm és bánat is egyben a fantasztikus idegenbeli győzelem után! Öröm, hiszen a csapat megszerezte 3. idegenbeli győzelmét a tavasszal, és bánat, hiszen Gál István a csapat szíve súlyos sérülést szenvedett, akinek az egész csapat mielőbbi gyógyulást kíván! Egy előreívelt labdára sprintelt rá és egy buckában rosszul lépett, aminek az eredménye az előzetes vizsgálatok alapján térdszalagszakadás lett. Szőrt mentő vitte a Marcali kórházba, ahol megröntgenezték, de törést nem találtak nála. További kezelése Budapesten történik. Előtte Erdei Barna jelezte Koszics Károlynak, hogy cserét kér. Ő bokasérülést szenvedett, akinek szintén jobbulást kívánunk. Ha valaki megnézi az eredményt azt hiszi, hogy sima meccs volt, holott a 14. percben már 2:0-ra vezettek a hazaiak. Harsányi Ferenc húzott el kétszer is a bal oldalon és egy gólpassz, valamint egy kiharcolt 11-es után már azt is hihettük volna, hogy ez a hajó elment! (Mindkét hazai gólt Gyurka Zsolt szerezte) De nem így történt! Nem sokkal a második hazai gól után sikerült gólt szereznünk. Kovács Norbert szerzett labdát a hazai 16-osnál és nagyszerű középreadása után Németh Ákos higgadtan a kapus lábai között passzolt a kapuba. Ezután valami fantasztikus 20 percet produkált a csapat. Mindenki ment előre, hajtották egymást a fiúk, aminek meg is lett az eredménye. A gyengélkedő öreglaki kapus bakiai valamint a remek támadásoknak köszönhetően magabiztos előnyre tettünk szert az első félidőben! Bognár Tamás kapott egy labdát 20 méterre a kaputól, egy csel után lövőhelyzetbe került és a labda a jobb alsó sarokba vágódott. Ezután Kovács Norbert percei következtek. Először 20 méterről, majd pár perccel később 25 méterről lőtt a hazaiak kapujába. Mindkét gólt a magabiztosságának köszönheti, hiszen bátran vállalkozott a lövésekre! 4:2! Egyesek nem hittek a szemüknek, mások csodálkoztak, hogy milyen jól játszik a csapat. Aztán az addig is igen agilisan játszó Németh Norbert egészen parádés labdájára Németh Ákos csapott le, a kapust is kicselezve a visszérkező védők mellett 4 méterről passzolt a kapuba! 5:2! Lázban égett a kispad a szurkolók, mindenki aki a fonyódi csapat sikeréért szorított! A félidő vége előtt még Balogh Zsolt szépített és beállította a végeredményt! Igen, a végeredményt, hiszen a második félidőben gól már nem esett. Voltak még helyzetek mindkét oldalon, de ezek rendre kimaradtak. A meccs végét jelentő 3-as sípszó azt is jelentette, hgy a csapat elmozdult a kiesést jelentő 14. helyről,hiszen a rivális csapatok (Felsőmocsolád, Bábonymegyer) kikaptak. A mérkőzés után egy-két elkeseredett hazai szurkoló bundáról beszélt, aminek abszolút semmi alapja nincs! Nekünk tiszta a lelkiismeretünk és tisztességes úton fogjuk kiharcolni a benntmaradást! Fantasztikus délutánt varázsoltak a fiúk mind szurkolóiknak, mind a vezetőknek, de koránt sem lehet azt hinni, hogy ezzel a csapat már elérte a célját, hiszen ez nem így van! Még messze a szezon vége, de jó úton járunk! Most már az Andocs elleni meccs lebegjen a szemünk előtt, és ez a mérkőzés tartást és erőt kell, hogy adjon a csapatnak! Mercz László, a csapat kapitánya a győzelmet Gál Istvánnak és a névnapját ünneplő Farkas Tibor elnökünknek ajánlja minden játékos nevében! Köszönjük szurkolóink buzdítását, nélkülük nehezebb lett volna nyerni. Továbbra is: HAJRÁ FONYÓD!!!

Öreglak - Fonyód 3:5 (3:5)

Öreglak, 100 néző Vezette: Herman József

Öreglak: Kovács G - Polgárdi G, Kovács T, Balogh B - Tapaszti T - Gyurka Zs, Lender Cs, Harsányi G ('46 Kovács K), Virágh L - Harsányi F ('73 Kovács R) , Balogh Zs! Vezetőedző: Kovács Károly: Igaz, hogy ötből négyet óriási kapushibából kaptunk, mert sajnos olyan játékost kellett a kapuba állítanunk, aki felnőtt mérkőzésen még soha nem védett. Ettől függetlenül harmadik hete minősíthetetlen és értékelhetetlen a játékunk. El kellene gondolkodni azon, hogy néhányan kívánják-e folytatni ezt a sportot, vagy sem. Gratulálok a Fonyódnak!

Fonyód: Fáncsi B 6 - Bogdán T 5, Szeglet L 5, Gál I 0 ('21 Káldi F 5 ( '74 Bogdán K)), Mercz L 7 - Csapó Z 6, Németh N 8, Kovács N 8 ('80 Kristóf Gy), Erdei B 0 ('14 Bognár R 7) - Bognár T 8 - Németh Á 8! Vezetőedző: Koszics Károly: Gólgazdag mérkőzésen nagyon fontos győzelmet arattunk. Tudom, hogy sok kívülálló  biztosra vette ezt az eredményt, de a három pont sorsa kemény, becsületes küzdelemben dőlt el. Győzelmünket a mérkőzés során súlyos sérülést szenvedett Gál Istvánnak ajánlja a csapat.

Gólszerzők: '8 Gyurka Zs (16 méteres lövés), '12 Gyurka Zs (11-es), '42 Balogh Zs (8 méteres lövés) ill. '15 Németh Á (8 méteres lövés), '22 Bognár T (17 méteres lövés), '25 Kovács N (20 méteres lövés), '28 Kovács N (25 méteres lövés), '30 Németh Á (4 méteres lövés)

Sárga lap: '70 Balogh Zs (Kirúgta a szögletzászlót) ill. '36 Bognár T (Labdaelrúgsért)

Koszics Károly vezetőedző reakciója az öreglaki meccsről terjesztett bundával, illetve a csapattal kapcsolatban: Aki jól ismer az tudja,  vigyázok a hitelességemre. Tehát leszögezem: az öreglaki találkozó nem előre lebeszélt mérkőzés volt. Továbbá azt is ki merem jelenteni, a fonyódi csapat nem vesz - sőt optimális esetben - nem is ad el meccset. Ha ez mégis megtörténne, abban a pillanatban már nem én vagyok az edző. Persze ez a bajnokság befejezése után is könnyen megtörténhet. Én a csapatban töretlenül hiszek, azt a munkát, amit elvégeztek a tél folyamán (hidegben, esőben, víz-, fűtés-, esetenként villany nélkül) az most reményeim szerint kamatoztatja magát. Egy-két kivételtől eltekintve, nem adta fel senki. Lehet volt olyan, aki a pokolba kívánt (nincs ezzel gondom) a néha valóban soknak tűnő terheléstől, de ha majd eljön a meleg, jön a bajnokság hajrája: és mi bírni fogjuk! Ezekért a napokért, pillanatokért érdemes szenvedni! Én személy szerint büszke vagyok rá, hogy ennek a CSAPATNAK az edzője lehetek, még ha ezt nem is mindig lehet leolvasni rólam. Nekem minden örömöt higgadtan kell kezelnem, nem rugaszkodhatok el a valóságtól. Az az én titkom milyen érzelmek dúlnak bennem. Előfordult, hogy azt gondoltam feladom (körülmények), de a hitemet visszaadta mindig az ilyen szinten kimagasló edzéslétszám. Hogy tehettem volna? Különben is a cserbenhagyást a törvény bünteti!!! Viszont a somogyjádi meccs első félidejét nem felejtem. Jó hír: Szmörének úgy néz ki nincs szalagszakadása. Pedig én már a búcsúmeccset szerveztem neki. Ilyenre nem is emlékszem, lett-e tartva valakinek. A Szmöre el tudja mondani, kikkel játszott együtt pár éve kiegészítőemberként. Ő biztos tudja... Ha nem is lép pályára már az idén, valamit majd kitalálunk neki... Mindenesetre szivet melengető olvasni a sérülést követő jókívánságokat. Úgy gondolom CSAPAT lettünk a vezetőséggel kiegészülve!

Ifjúsági mérkőzés: Öreglak - Fonyód 4:1 (1:1)

Nagyon jó első félidőt produkált a csapat. Igaz, hogy a hazaiaknak voltak nagyobb lehetőségei, de a srácok küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült az egyenlítés. Történt, hogy Kovács Milán ívelt előre egy szabadrúgást, ami a hazai kapusról Babodi Gergő elé pattant, aki rácsapott a labdára és higgadtan a kapuba vágta azt! Sajnos a második félidő már nem sikerült valami fényesre, és az öreglaki csapat végül is magabiztos győzelmet aratott.